سه شیره سبب فرار دالتون ها از زندان اوین شد

شیره ها، ژله ها، کنسروها و مارمالادها می توانند به غذاها لطافت اضافه کنند و راه خوبی برای استفاده از میوه هایی هستند که برای کنسرو و انجماد مناسب نیستند. اسپردهای میوه همگی با شکر نگهداری می شوند و تا حدی شیره می شوند. ویژگی های فردی به موارد زیر بستگی دارد: نوع میوه مورد استفاده نحوه تهیه آن و نسبت مواد مختلف  روش پخت اسپرد.

ژله و سه شیره از آب میوه تهیه می شود. محصول به اندازه کافی شفاف و محکم است که وقتی از ظرف خارج می شود شکل خود را حفظ کند شیره از میوه های خرد شده یا آسیاب شده تهیه می شود.

شکل خود را حفظ می کند، اما به طور کلی سفت تر از شیره است کنسروها محصولاتی شیره مانند هستند که از ترکیب میوه تهیه می شوند و معمولاً حاوی آجیل، کشمش یا نارگیل هستند.

کنسروها از تکه‌های کوچک و یکنواخت میوه کامل تهیه می‌شوند و در شربت غلیظ یا کمی ژله‌ای به حالت تعلیق در می‌آیند مارمالادها شیره های میوه ای نرم هستند که حاوی تکه های کوچک میوه یا پوست هستند که در یک ژله شفاف آویزان شده اند. مارمالادها معمولا حاوی مرکبات و/یا پوست هستند.

کره ها از غلیظ شدن پالپ میوه های شیرین شده تهیه می شوند و اغلب ادویه جات به آن اضافه می شود. همه میوه ها دارای خواص مورد نیاز برای تولید محصولات شیره ای رضایت بخش نیستند، اما با پکتین های تجاری موجود در بازار، می توان بیشتر میوه ها را به اسپرید میوه های موفق تبدیل کرد.

مواد ضروری: برای تهیه اسپری های میوه موفق (نه کم شکر)، چهار ماده ضروری به نسبت مناسب برای تشکیل شیره مورد نیاز است میوه طعم خاص خود را به اسپرد می دهد و بخشی از پکتین و اسید مورد نیاز برای تشکیل ژل را فراهم می کند. اسپردهای میوه را می توان از میوه های تازه و شیرین نشده منجمد و کنسرو شده تهیه کرد.

انواع خوش طعم میوه ها برای محصولات شیره ای بهترین هستند زیرا طعم میوه با نسبت زیادی شکر لازم برای قوام مناسب و حفظ کیفیت خوب رقیق می شود پکتین ها مواد طبیعی هستند که در مقادیر مختلف در میوه یافت می شوند. این پکتین است که باعث ژل شدن شیره و شیره می شود. میوه ای که کمی کم رسیده است حاوی پکتین بیشتری نسبت به میوه های کاملا رسیده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.