مصرف گوجه فرنگی امروز کرج موجب ذوب شدن یخچال های قطب شده است

گوجه فرنگی امروز کرج منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشدو همچنین یک گوجه فرنگی می تواند حدود 40 درصد از نیاز روزانه ویتامین C را تامین کند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان طبیعی است که از آسیب رادیکال های آزاد سرطان زا به سیستم های بدن جلوگیری می کند. همچنین حاوی ویتامین A و پتاسیم فراوان و همچنین آهن است.

پتاسیم نقش حیاتی در حفظ سلامت اعصاب دارد و آهن برای حفظ گردش خون طبیعی ضروری است. ویتامین K که برای لخته شدن خون و کنترل خونریزی ضروری است نیز در گوجه فرنگی به وفور یافت می شود.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی از اکسیداسیون لیپیدهای سرم جلوگیری می کند و در نتیجه اثر محافظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی دارد. ثابت شده است که مصرف منظم گوجه فرنگی باعث کاهش سطح کلسترول LDL و تری گلیسیرید در خون می شود. این لیپیدها مقصر اصلی بیماری های قلبی عروقی هستند و منجر به رسوب چربی در رگ های خونی می شوند.

همچنین بخوانید: بیماری قلبی باعث پیشگیری و درمان می شود

مقابله با اثر سیگار کشیدن
اسید کوماریک و اسید کلروژنیک موجود در گوجه فرنگی با نیتروزامین ها که اصلی ترین مواد سرطان زای موجود در سیگار هستند مبارزه می کنند. وجود ویتامین A در مقادیر زیاد اثرات مواد سرطان زا را کاهش می دهد و می تواند از شما در برابر سرطان ریه محافظت کند.

بهبود بینایی
ویتامین A موجود در گوجه فرنگی به بهبود بینایی و جلوگیری از شب کوری و دژنراسیون ماکولا کمک می کند. ویتامین A یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند از بتاکاروتن اضافی در بدن ایجاد شود. بسیاری از مشکلات بینایی به دلیل اثرات منفی رادیکال های آزاد رخ می دهد و ویتامین A به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی می تواند به پیشگیری از آنها کمک کند.

همچنین بخوانید : نکاتی برای داشتن چشم های سالم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.